Yılbaşı Ağacı Süslemeye Ne Dersiniz?

İhtiyacımız olan malzemeler: YOK!

Yani almanız gereken birşey yok, tüm iş evdeki “şey”lerle yapılacak ve işin eğlenceli kısmı da aslında bu! Fotolardan da görebileceğiniz üzere bu hem bir geri-dönüşüm projesi, hem de kesenizi düşünen ve çocuklarla keyifli zaman geçirebileceğiniz bir aktivite. Ben 5 tane süs anlatacağım, artık gerisi de sizin hayalgücünüze kalmış!

1Ahşap Çatal/Bıçaklardan Süs: 5-6 tanesini elimize alıp üst üste gelecek şekilde çarpı (yıldız) yapıp yapıştırıyoruz, istersek de üzerlerini boyayabilir, 2020 yazabilir, ya da şekiller çizebiliriz.

2Ahşap Mandallardan Süs: Mandalların ortasındaki mekanizmayı çıkarıp ikiye ayırıyoruz, sonra sırt sırta dizerek bir orta nokta baz alıp yuvarlak haline getiriyoruz ve yapıştırıyoruz. Üzerini de sim dökerek süsleyebiliriz.

3Küçük Pet Şişeden Süs: Beyaza boyayıp ağız, burun, göz yaparsanız gerçekten ne kadar da bir kardan adama benzediğine şaşıracaksınız! Artık, atkısı, beresi ve modaya uygun kıyafetleri için de elinizde kumaş/ kullanmadığınız temizlik bezleri vs ne varsa kesip kesip yapıştırabilirsiniz.

4Kozalaktan Süs: Bunun yapımı gerçekten çok kolay, sadece asacağınız ipi bağlayıp, istediğiniz yerlerine de ponponlar yapıştırabilirsiniz. (Not: ponpon yoksa bulaşık süngerini de kesebilirsiniz)

5Banttan Süs: Bir balya bantı açarak elinizde biriktirip ne kadar büyüklükte bir süs istiyosanız o kadar büyük bir topçuk haline getirebilirsiniz. En son kısmı yapıştırmadan da ipini geçirip üzerine de belki minik bir kurdele kondurabilirsiniz.

Ağacımız hazır! Hoşgel 2020, sağlıkla gel, herkese Mutlu Yıllaaar!

Oneupmom